NJM431E
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM431E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM431E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM431E |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC Vref Shunt 36V 2.2% 8SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.495V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | 36V |
| Voltage - Input: | - |
| Tolerance: | ±2.2% |
| Temperature Coefficient: | - |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Series: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Adjustable |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 36V ±2.2% 100mA 8-SOP |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 100mA |
| Current - Cathode: | 1mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM431E, use the request quote form to request NJM431E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM431E.The price and lead time for NJM431E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM431E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

