NJM3771FM2
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM3771FM2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM3771FM2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM3771FM2 |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | NJM3771 Series 650 mA Output 10 to 45 V Dual Stepper Motor Driver PLCC-28 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.223 | $5.618 | $5.067 | $4.957 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 10 V ~ 40 V |
| Technology: | Bipolar |
| Supplier Device Package: | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Step Resolution: | 1, 1/2 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-LCC (J-Lead) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | NJM#3771FM2 NJM#3771FM2-ND NJM3771FM2# NJM3771FM2#-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Bipolar Parallel 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Current - Output: | 650mA |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM3771FM2, use the request quote form to request NJM3771FM2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM3771FM2.The price and lead time for NJM3771FM2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM3771FM2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

