NJM3770AD3
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM3770AD3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM3770AD3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM3770AD3 |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | IC Mtrdrv Biplr 4.75-5.25V 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.006 | $2.713 | $2.447 | $2.394 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 10 V ~ 40 V |
| Technology: | Bipolar |
| Supplier Device Package: | 16-DIP Batwing |
| Step Resolution: | 1, 1/2 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.325", 8.25mm), 12 Leads + 2 Fins |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
| Other Names: | NJM#3770AD3 NJM#3770AD3-ND NJM3770AD3# NJM3770AD3#-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Bipolar Parallel 16-DIP Batwing |
| Current - Output: | 1.5A |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM3770AD3, use the request quote form to request NJM3770AD3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM3770AD3.The price and lead time for NJM3770AD3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM3770AD3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

