NJM2755V-TE1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2755V-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2755V-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2755V-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC AUDIO SW 4-IN/1-OUT 16-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.12 | $0.93 | $0.90 | $0.88 | $0.85 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.7 V ~ 10V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Specifications: | 2 x 4:1 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | NJM2755V-TE1-ND NJM2755V-TE1TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Function: | Audio Switch |
| Detailed Description: | Audio Audio Switch 2 Channel 16-SSOP |
| Base Part Number: | NJM2755 |
| Applications: | Audio Systems, Automotive Audio |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2755V-TE1, use the request quote form to request NJM2755V-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2755V-TE1.The price and lead time for NJM2755V-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2755V-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

