NJM2730F-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2730F-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2730F-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2730F-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | NJM2730 Series 1.8 5.0 V 5 mV 0.4 V/us Single Operational Am[lifier SOT-23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.673 | $0.608 | $0.548 | $0.536 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8 V ~ 5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 (MTP5) |
| Slew Rate: | 0.4 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | NJM2730F-TE1DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 1MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 (MTP5) |
| Current - Supply: | 320µA |
| Current - Input Bias: | 50nA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2730F-TE1, use the request quote form to request NJM2730F-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2730F-TE1.The price and lead time for NJM2730F-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2730F-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


