NJM2716F-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2716F-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2716F-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2716F-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | IC Opamp Gp 1 Circuit SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 12 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 (MTP5) |
| Slew Rate: | 40 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | - |
| Other Names: | NJM2716F-TE1-ND NJM2716F-TE1TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 30MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 (MTP5) |
| Current - Supply: | 4.2mA |
| Current - Output / Channel: | 5mA |
| Current - Input Bias: | 1µA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2716F-TE1, use the request quote form to request NJM2716F-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2716F-TE1.The price and lead time for NJM2716F-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2716F-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


