NJM2670D2
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2670D2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2670D2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2670D2 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 22DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.742 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4 V ~ 55 V |
| Technology: | Bipolar |
| Supplier Device Package: | 22-DIP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 22-DIP (0.400", 10.16mm) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | NJM#2670D2 NJM#2670D2-ND NJM2670D2# NJM2670D2#-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Bipolar Parallel 22-DIP |
| Current - Output: | 1.3A |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2670D2, use the request quote form to request NJM2670D2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2670D2.The price and lead time for NJM2670D2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2670D2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

