NJM2574RB1-TE1
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2574RB1-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2574RB1-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2574RB1-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC VIDEO AMP W/LPF LO-VOLT 8TVSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.575 | $0.546 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.8 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-TVSP |
| Slew Rate: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | NJM#2574RB1-TE1 NJM#2574RB1-TE1TR NJM#2574RB1-TE1TR-ND NJM2574RB1-TE1#TR NJM2574RB1-TE1#TR-ND NJM2574RB1-TE1TR |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 1 General Purpose 8-TVSP |
| Current - Supply: | 9mA |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2574RB1-TE1, use the request quote form to request NJM2574RB1-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2574RB1-TE1.The price and lead time for NJM2574RB1-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2574RB1-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


