NJM2520M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2520M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2520M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2520M |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC AUDIO SWITCH 2-IN/1-OUT 8-DMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $20.91 | $17.41 | $16.91 | $16.41 | $15.90 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 13 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-DMP |
| Specifications: | 1 x SPDT |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Number of Channels: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | Analog |
| Function: | Audio Switch |
| Detailed Description: | Audio Audio Switch 1 Channel 8-DMP |
| Applications: | Audio Systems |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2520M, use the request quote form to request NJM2520M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2520M.The price and lead time for NJM2520M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2520M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

