NJM2406F-TE1
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2406F-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2406F-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2406F-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | Comparator Single 7V 5-Pin SOT-23 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.78 | $0.685 | $0.607 | $0.528 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.46 | $0.391 | $0.313 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.5 V ~ 7 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 7mV @ 5V |
| Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 (MTP5) |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Open Collector |
| Other Names: | NJM2406F-TE1DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose Open Collector SOT-23-5 (MTP5) |
| Current - Quiescent (Max): | - |
| Current - Output (Typ): | 6mA @ 5V |
| Current - Input Bias (Max): | 0.25µA @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2406F-TE1, use the request quote form to request NJM2406F-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2406F-TE1.The price and lead time for NJM2406F-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2406F-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

