NJM2294V-TE1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2294V-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2294V-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2294V-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC FM-IF FOR PAGER 16-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.52 | $2.09 | $2.03 | $1.98 | $1.92 | |
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
|---|---|
| Series: | - |
| Secondary Attributes: | - |
| RF Type: | Cordless Phones |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | NJM2294V-TE1-ND NJM2294V-TE1TR |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | FM IC for Pagers |
| Frequency: | 455kHz |
| Detailed Description: | RF IC FM IC for Pagers Cordless Phones 455kHz 16-SSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2294V-TE1, use the request quote form to request NJM2294V-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2294V-TE1.The price and lead time for NJM2294V-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2294V-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

