NJM2232AM
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2232AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2232AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2232AM |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC RF AMP FM 455KHZ 24DMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 9 V |
|---|---|
| Test Frequency: | - |
| Supplier Device Package: | 24-DMP |
| Series: | - |
| RF Type: | FM |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| P1dB: | - |
| Noise Figure: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain: | 18dB ~ 22dB |
| Frequency: | 455kHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC FM 455kHz 24-DMP |
| Current - Supply: | 5.2mA ~ 8.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2232AM, use the request quote form to request NJM2232AM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2232AM.The price and lead time for NJM2232AM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2232AM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


