NJM2174V-TE2#
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2174V-TE2# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2174V-TE2# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2174V-TE2# |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC AUDIO LINE AMP W/MUTE 14-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.816 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 14-SSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | NJM#2174V-TE2 NJM#2174V-TE2-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Mute |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 14-SSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2174V-TE2#, use the request quote form to request NJM2174V-TE2# pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2174V-TE2#.The price and lead time for NJM2174V-TE2# depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2174V-TE2#.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

