NJM2138M
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2138M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2138M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2138M |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | ±1.35 V ~ 6 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Supplier Device Package: | 14-DMP |
| Slew Rate: | 45 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 200MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-DMP |
| Current - Supply: | 2.27mA |
| Current - Input Bias: | 500nA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2138M, use the request quote form to request NJM2138M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2138M.The price and lead time for NJM2138M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2138M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


