NJM2060D
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2060D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2060D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2060D |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | NJM2060 Series 4 18 V 4 V/us 10 Mhz 25 mA Quad Operational Amplifier Dip-14 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.435 | $0.393 | $0.354 | $0.347 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 40nA |
| Voltage - Breakdown: | 14-DIP |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 14-DIP |
| Output Type: | - |
| Orientation: | 4 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Number of Bits/Stages: | 500µV |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Max Output Power x Channels @ Load: | General Purpose |
| Manufacturer Part Number: | NJM2060D |
| Expanded Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-DIP |
| Description: | IC OPAMP GP 10MHZ 14DIP |
| Current - Supply (Main IC): | ±4 V ~ 18 V |
| Current - Supply: | 9mA |
| Current - Input Bias: | 10MHz |
| Channels per IC: | - |
| -3db Bandwidth: | 4 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2060D, use the request quote form to request NJM2060D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2060D.The price and lead time for NJM2060D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2060D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

