NJM14558D
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM14558D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM14558D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM14558D |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | OP Amp Dual GP |7V 8-Pin PDIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.06 | $0.054 | $0.049 | $0.048 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | ±2 V ~ 7 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 500µV |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Slew Rate: | 2.5 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | NJM#14558D NJM#14558D-ND NJM14558D# NJM14558D#-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 5MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DIP |
| Current - Supply: | 2.7mA |
| Current - Input Bias: | 70nA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM14558D, use the request quote form to request NJM14558D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM14558D.The price and lead time for NJM14558D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM14558D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

