NIMD6001ANR2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NIMD6001ANR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NIMD6001ANR2G
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description IC MOSFET DVR 60V 3.3A 8SOIC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):Not Required
Voltage - Load:60V (Max)
Switch Type:Relay, Solenoid Driver
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:-
Rds On (Typ):60 mOhm
Ratio - Input:Output:1:1
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:N-Channel
Output Configuration:Low Side
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Number of Outputs:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:On/Off
Input Type:-
Features:-
Fault Protection:-
Current - Output (Max):3.3A