NFZ5BBW2R9LN10L
Murata Electronics
NFZ5BBW2R9LN10L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFZ5BBW2R9LN10L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFZ5BBW2R9LN10L
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 2.9 OHM 2020 1LN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 987 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Series:EMIFIL®, NFZ5BBW
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2020 (5050 Metric)
Other Names:490-12178-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:2.9 Ohms @ 1MHz
Height (Max):0.087" (2.20mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):14 mOhm
Current Rating (Max):4A