NFM31KC103R2A3L
Murata Electronics
NFM31KC103R2A3L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM31KC103R2A3L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM31KC103R2A3L
Manufacturer Murata
Description NFM Series 1206 10000 pF 10 A 100 V SMT 1.5 mOhm Multilayer Chip Capacitor
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40074 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:EMIFIL®, NFM31
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):0.059" (1.50mm)
Detailed Description:10000pF Feed Through Capacitor 100V 10A 1.5 mOhm 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):1.5 mOhm
Current:10A
Capacitance:10000pF