NFE31PT220R1E9L
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFE31PT220R1E9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFE31PT220R1E9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFE31PT220R1E9L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | NFE Series 1206 22 pF 6 A 25 V SMT LC Combined Type EMI Filter |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.296 | $0.267 | $0.241 | $0.236 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Values: | C = 22pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (T-Type) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFE31 |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad |
| Other Names: | 490-2544-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.069" (1.75mm) |
| Filter Order: | 3rd |
| ESD Protection: | No |
| Detailed Description: | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 22pF 6A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad |
| Current: | 6A |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NFE31PT220R1E9L, use the request quote form to request NFE31PT220R1E9L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFE31PT220R1E9L.The price and lead time for NFE31PT220R1E9L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFE31PT220R1E9L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
