NFA31CC220S1E4D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFA31CC220S1E4D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFA31CC220S1E4D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFA31CC220S1E4D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | 1206 22 pF 20 % 25 V 200 mA DCR 0.40 ohm SMD EMI Filter |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.207 | $0.187 | $0.169 | $0.165 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFA31 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), 10 PC Pad |
| Other Names: | 490-11821-1 |
| Number of Capacitors: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Dielectric Material: | - |
| Detailed Description: | 22pF Bussed Capacitor 4 Array 25V 1206 (3216 Metric), 10 PC Pad |
| Circuit Type: | Bussed |
| Capacitance: | 22pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NFA31CC220S1E4D, use the request quote form to request NFA31CC220S1E4D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFA31CC220S1E4D.The price and lead time for NFA31CC220S1E4D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFA31CC220S1E4D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
