NFA18SL357V1A45L
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFA18SL357V1A45L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFA18SL357V1A45L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFA18SL357V1A45L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.102 | $0.092 | $0.083 | $0.081 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 10V |
|---|---|
| Values: | - |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFA18 |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.026" (0.65mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | No |
| Detailed Description: | LC EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel 35mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Current: | 35mA |
| Center / Cutoff Frequency: | 350MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value: | 15dB @ 900MHz |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NFA18SL357V1A45L, use the request quote form to request NFA18SL357V1A45L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFA18SL357V1A45L.The price and lead time for NFA18SL357V1A45L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFA18SL357V1A45L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
