NF08AA0150MHB
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NF08AA0150MHB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NF08AA0150MHB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NF08AA0150MHB |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | ICL 15 OHM 20% 1.8A 8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Series: | NF08 |
| R @ Current: | 500 mOhms |
| R @ 25°C: | 15 Ohms |
| Packaging: | Bulk |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diameter: | 0.315" (8mm) |
| Detailed Description: | Inrush Current Limiter 15 Ohms ±20% 1.8A 0.315" (8mm) |
| Current - Steady State Max: | 1.8A |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NF08AA0150MHB, use the request quote form to request NF08AA0150MHB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NF08AA0150MHB.The price and lead time for NF08AA0150MHB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NF08AA0150MHB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


