NESG2101M05-A
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NESG2101M05-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NESG2101M05-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NESG2101M05-A |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | TRANS NPN 2GHZ M05 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.71 | $1.54 | $1.238 | $1.10 | ||
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.963 | $0.798 | $0.743 | $0.715 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 5V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | M05 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | SOT-343F |
| Other Names: | NESG2101M05A |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 0.6dB ~ 1.2dB @ 1GHz ~ 2GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 11dB ~ 19dB |
| Frequency - Transition: | 17GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 5V 100mA 17GHz 500mW Surface Mount M05 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 130 @ 15mA, 2V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | NESG2101 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NESG2101M05-A, use the request quote form to request NESG2101M05-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NESG2101M05-A.The price and lead time for NESG2101M05-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NESG2101M05-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

