NE68730-T1
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE68730-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE68730-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE68730-T1 |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | TRANS NPN 2GHZ SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.26 | $1.118 | $1.01 | $0.883 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.775 | $0.685 | $0.541 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 3V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 90mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | NE68730 NE68730-ND NE68730CT NE68730T1 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.3dB ~ 2dB @ 2GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain: | - |
| Frequency - Transition: | 11GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 3V 30mA 11GHz 90mW Surface Mount SOT-323 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 20mA, 2V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30mA |
| Base Part Number: | NE68730 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE68730-T1, use the request quote form to request NE68730-T1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE68730-T1.The price and lead time for NE68730-T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE68730-T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

