NE68139R-T1
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE68139R-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE68139R-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE68139R-T1 |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | TRANS NPN 1GHZ SOT-143R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-143R |
| Series: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-143R |
| Other Names: | NE68139R-T1TR NE68139R-TR NE68139RTR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.2dB ~ 2dB @ 1GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain: | 13.5dB |
| Frequency - Transition: | 9GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 10V 65mA 9GHz 200mW Surface Mount SOT-143R |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 7mA, 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 65mA |
| Base Part Number: | NE68139 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE68139R-T1, use the request quote form to request NE68139R-T1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE68139R-T1.The price and lead time for NE68139R-T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE68139R-T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

