NE3509M04-T2-A
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE3509M04-T2-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE3509M04-T2-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE3509M04-T2-A |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | Trans JFET N-CH 4V 60mA 4-Pin Thin-Type Super Mini-Mold T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.761 | $0.687 | $0.619 | $0.606 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 2V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 4V |
| Transistor Type: | HFET |
| Supplier Device Package: | M04 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 11dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-343F |
| Other Names: | NE3509M04-T2-A-ND NE3509M04-T2-ATR NE3509M04T2A |
| Noise Figure: | 0.4dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 17.5dB |
| Frequency: | 2GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet HFET 2V 10mA 2GHz 17.5dB 11dBm M04 |
| Current Rating: | 60mA |
| Current - Test: | 10mA |
| Base Part Number: | NE3509 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE3509M04-T2-A, use the request quote form to request NE3509M04-T2-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE3509M04-T2-A.The price and lead time for NE3509M04-T2-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE3509M04-T2-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

