NE350184C
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE350184C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE350184C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE350184C |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | FET RF 4V 20GHZ MICRO-X |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 2V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 4V |
| Transistor Type: | HFET |
| Supplier Device Package: | 84C |
| Series: | - |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Micro-X ceramic (84C) |
| Other Names: | Q2712397 |
| Noise Figure: | 0.7dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13.5dB |
| Frequency: | 20GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet HFET 2V 10mA 20GHz 13.5dB 84C |
| Current Rating: | 70mA |
| Current - Test: | 10mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE350184C, use the request quote form to request NE350184C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE350184C.The price and lead time for NE350184C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE350184C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


