NDIR12ST
APEM Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NDIR12ST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NDIR12ST
Manufacturer APEM Inc.
Description SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
(In US Dollars)
15 pcs
Data sheet
Washable:Yes
Voltage Rating:24VDC
Termination Style:PC Pin
Series:NDI
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tube
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Number of Positions:12
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:2,000 Cycles
Length:1.237" (31.42mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.173" (4.40mm)
Features:Tape Seal
Electrical Life:2,000 Cycles
Detailed Description:Dip Switch SPST 12 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
Current Rating:25mA