ND-630316
Jonard Tools
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ND-630316 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ND-630316 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ND-630316 |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | NUT DRIVER HEX SCKT 3/16" 7.01" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.91 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.319 lb (144.7g) |
|---|---|
| Tool Type: | Nut Driver |
| Tip - Type: | Hex Socket |
| Size: | 3/16" |
| Series: | - |
| Other Names: | K762 ND-630316-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 7.00" (177.8mm) |
| Length - Blade: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Color Coded, Ergonomic, Hollow Shaft, Soft Grip |
| Detailed Description: | 3/16" Hex Socket Nut Driver 7.00" (177.8mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ND-630316, use the request quote form to request ND-630316 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ND-630316.The price and lead time for ND-630316 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ND-630316.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

