NCV8154MW120180TBG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCV8154MW120180TBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCV8154MW120180TBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCV8154MW120180TBG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DUAL 300 MA LOW IQ LDO |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.254 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Dropout (Max): | -, 0.43V @ 300mA |
|---|---|
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.2V, 1.8V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Max): | 5.25V |
| Supplier Device Package: | 10-DFN (3x3) |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Protection Features: | Over Current, Over Temperature |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-VFDFN Exposed Pad |
| PSRR: | 75dB (1kHz) |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Regulators: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 31 Weeks |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC 2 Output 300mA, 300mA 10-DFN (3x3) |
| Current - Supply (Max): | 200µA |
| Current - Quiescent (Iq): | 100µA |
| Current - Output: | 300mA, 300mA |
| Control Features: | Enable |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCV8154MW120180TBG, use the request quote form to request NCV8154MW120180TBG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCV8154MW120180TBG.The price and lead time for NCV8154MW120180TBG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCV8154MW120180TBG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
