NCP59744MN2ADJGEVB
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP59744MN2ADJGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP59744MN2ADJGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP59744MN2ADJGEVB |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | EVAL BOARD NCP59744MN2ADJG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $62.50 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.2V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 1.5V |
| Utilized IC / Part: | NCP59744 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Type: | Positive Adjustable |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NCP59744 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 3A |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP59744MN2ADJGEVB, use the request quote form to request NCP59744MN2ADJGEVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP59744MN2ADJGEVB.The price and lead time for NCP59744MN2ADJGEVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP59744MN2ADJGEVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
