NCP5398MNR2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP5398MNR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP5398MNR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP5398MNR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC CTLR BUCK 40-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 0.5 V ~ 1.6 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package: | 40-QFN (6x6) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Controller, Intel VR10, VR11, AMD CPU Voltage Regulator IC 1 Output 40-QFN (6x6) |
| Base Part Number: | NCP5398 |
| Applications: | Controller, Intel VR10, VR11, AMD CPU |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP5398MNR2G, use the request quote form to request NCP5398MNR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP5398MNR2G.The price and lead time for NCP5398MNR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP5398MNR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

