NCP4330DR2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP4330DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP4330DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP4330DR2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | DC DC Cntrlr Dual-OUT PWM DC to DC Controller -0.3V to 20V Input 8-Pin SOIC N T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.026 | $0.926 | $0.835 | $0.817 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5.2 V ~ 20 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5.2 V ~ 20 V |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | NCP4330DR2G-ND NCP4330DR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Power Supply Controller Secondary-Side Controller 8-SOIC |
| Base Part Number: | NCP4330 |
| Applications: | Secondary-Side Controller |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP4330DR2G, use the request quote form to request NCP4330DR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP4330DR2G.The price and lead time for NCP4330DR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP4330DR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
