NCP391FCCADT2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP391FCCADT2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP391FCCADT2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP391FCCADT2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC OVP VOLTAGE CTLR 28V 2A 6CSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.42 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.2 V ~ 28 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-WLCSP (1.3x1) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-UFBGA, WLCSP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Overvoltage Protection Controller PMIC 6-WLCSP (1.3x1) |
| Current - Supply: | - |
| Applications: | Overvoltage Protection Controller |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP391FCCADT2G, use the request quote form to request NCP391FCCADT2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP391FCCADT2G.The price and lead time for NCP391FCCADT2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP391FCCADT2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
