NCP382LD15AAR2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP382LD15AAR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NCP382LD15AAR2G
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description IC PWR DISTRIB SWITCH 2CH 8SOIC
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Load:2.5 V ~ 5.5 V
Switch Type:General Purpose
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:-
Rds On (Typ):110 mOhm
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:NCP382LD15AAR2G-ND
NCP382LD15AAR2GOSTR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Output (Max):1.5A