NCP3066DFSEPGEVB
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP3066DFSEPGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP3066DFSEPGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP3066DFSEPGEVB |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | EVAL BOARD FOR NCP3066DFSEPG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 7.2V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 25VAC, 12 V ~ 24 V |
| Utilized IC / Part: | NCP3066 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | NCP3066DFSEPGEVBOS |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Adjustable peak current limit |
| Detailed Description: | NCP3066 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 350mA, 700mA, or 1.05A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP3066DFSEPGEVB, use the request quote form to request NCP3066DFSEPGEVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP3066DFSEPGEVB.The price and lead time for NCP3066DFSEPGEVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP3066DFSEPGEVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

