NCP3063SMDINVEVB
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP3063SMDINVEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP3063SMDINVEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP3063SMDINVEVB |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | BOARD EVAL NCP3063 BUCK BOOST |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | -12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5V |
| Utilized IC / Part: | NCP3063 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Inverting |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | NCP3063SMDINVEVB-ND NCP3063SMDINVEVBOS |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Negative Inverter |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | NCP3063 - DC/DC, Negative Inverter 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 100mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP3063SMDINVEVB, use the request quote form to request NCP3063SMDINVEVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP3063SMDINVEVB.The price and lead time for NCP3063SMDINVEVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP3063SMDINVEVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
