NCP2809ADMR2
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP2809ADMR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP2809ADMR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP2809ADMR2 |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.429 | $0.388 | $0.35 | $0.342 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 10-Micro |
| Series: | NOCAP™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Headphones, 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 135mW x 2 @ 16 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 10-Micro |
| Base Part Number: | NCP2809 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP2809ADMR2, use the request quote form to request NCP2809ADMR2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP2809ADMR2.The price and lead time for NCP2809ADMR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP2809ADMR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

