NCP18XH103F03RB
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP18XH103F03RB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP18XH103F03RB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP18XH103F03RB |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3434K Paper T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.11 | $0.099 | $0.089 | $0.087 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | NCP18 |
|---|---|
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | 100mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | 490-4800-2 Q11625831 Q8425891A |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length - Lead Wire: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 10k 0603 (1608 Metric) |
| B25/85: | 3434K |
| B25/75: | - |
| B25/50: | 3380K |
| B25/100: | 3455K |
| B0/50: | - |
| B Value Tolerance: | ±1% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP18XH103F03RB, use the request quote form to request NCP18XH103F03RB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP18XH103F03RB.The price and lead time for NCP18XH103F03RB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP18XH103F03RB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

