NCP1366AABAYDR2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1366AABAYDR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1366AABAYDR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP1366AABAYDR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC OFFLINE CONTROLLER 7SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.319 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 6.6 V ~ 28 V |
|---|---|
| Voltage - Start Up: | 18V |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Topology: | Flyback |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 20W |
| Output Isolation: | Isolated |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Frequency - Switching: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Voltage, Short Circuit |
| Duty Cycle: | - |
| Detailed Description: | Converter Offline Flyback Topology |
| Control Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP1366AABAYDR2G, use the request quote form to request NCP1366AABAYDR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP1366AABAYDR2G.The price and lead time for NCP1366AABAYDR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP1366AABAYDR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
