NCP1337PG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1337PG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1337PG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP1337PG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Description | IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.07 | $0.956 | $0.745 | $0.615 | $0.486 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Working: | - |
|---|---|
| Voltage - Start Up: | Flyback |
| Voltage - Breakdown: | 7-PDIP |
| Topology: | Isolated |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Other Names: | NCP1337PG-ND NCP1337PGOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of DAC's: | 130kHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Length/Depth: | No |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | NCP1337PG |
| Fault Protection: | - |
| Expanded Description: | Converter Offline Flyback Topology 130kHz 7-PDIP |
| ESL (Equivalent Series Inductance): | - |
| Duty Cycle: | 12V |
| Description: | IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8-DIP |
| Data Converters: | 10 V ~ 20 V |
| Current - Charging: | - |
| Control Features: | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP1337PG, use the request quote form to request NCP1337PG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP1337PG.The price and lead time for NCP1337PG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP1337PG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
