NCP112DG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP112DG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP112DG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP112DG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SUPERVISORY PS DESKTOP 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 385 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.946 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 3.3V, 5V, 12V, Adj |
|---|---|
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | Adjustable/Selectable |
| Reset: | Active High |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 4 Channel 14-SOIC |
| Base Part Number: | NCP112 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP112DG, use the request quote form to request NCP112DG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP112DG.The price and lead time for NCP112DG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP112DG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
