NCP1093MNRG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1093MNRG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1093MNRG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP1093MNRG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Integrated PoE-PD Interface Controller with programmable UVLO, IEEE 802.3at, 30W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.50 | $1.354 | $1.222 | $1.195 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 57 V |
|---|---|
| Type: | Controller (PD) |
| Supplier Device Package: | 10-DFN (3x3) |
| Standards: | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Series: | HIPO™ |
| Power - Max: | 25.5W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | NCP1093MNRGOSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Detailed Description: | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) 10-DFN (3x3) |
| Current - Supply: | - |
| Base Part Number: | NCP1093 |
| Auxiliary Sense: | Yes |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP1093MNRG, use the request quote form to request NCP1093MNRG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP1093MNRG.The price and lead time for NCP1093MNRG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP1093MNRG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
