NCP1013ADAPGEVB
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1013ADAPGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1013ADAPGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP1013ADAPGEVB |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | BOARD EVAL ADAPTR 6W 12V NCP1013 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $106.25 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 230VAC |
| Utilized IC / Part: | NCP1013 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Power - Output: | 6W |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Other Names: | NCP1013ADAPGEVBOS |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | AC/DC, Primary Side |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | NCP1013 - AC/DC, Primary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 850mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP1013ADAPGEVB, use the request quote form to request NCP1013ADAPGEVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP1013ADAPGEVB.The price and lead time for NCP1013ADAPGEVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP1013ADAPGEVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
