NCN6000DTBR2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCN6000DTBR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCN6000DTBR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCN6000DTBR2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | InterfaceSmart Card and SIM Card 2.7V POS/ATM Smart Card Interface |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.521 | $1.373 | $1.239 | $1.212 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | NCN6000DTBR2GOS NCN6000DTBR2GOS-ND NCN6000DTBR2GOSTR |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Microcontroller |
| Detailed Description: | ATM Terminals, Gas Pumps, ISM Interface 20-TSSOP |
| Base Part Number: | NCN6000 |
| Applications: | ATM Terminals, Gas Pumps, ISM |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCN6000DTBR2G, use the request quote form to request NCN6000DTBR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCN6000DTBR2G.The price and lead time for NCN6000DTBR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCN6000DTBR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
