NCN4555MNR2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCN4555MNR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCN4555MNR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCN4555MNR2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NCN4555 Series 1.8 to 3 V SIM Card Power Supply and Level Shifter QFN-16 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.873 | $0.788 | $0.71 | $0.695 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 2.7V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.6V ~ 5.5V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Non-Inverted |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | NCN4555MNR2G-ND NCN4555MNR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | SIM Card Interface |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 16-QFN (3x3) |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | 4555 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCN4555MNR2G, use the request quote form to request NCN4555MNR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCN4555MNR2G.The price and lead time for NCN4555MNR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCN4555MNR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
