NCN4555MN
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCN4555MN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCN4555MN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCN4555MN |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 2.7V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.6V ~ 5.5V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Non-Inverted |
| Output Signal: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | SIM Card Interface |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 16-QFN (3x3) |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | 4555 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCN4555MN, use the request quote form to request NCN4555MN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCN4555MN.The price and lead time for NCN4555MN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCN4555MN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
