NCL30167DR2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCL30167DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCL30167DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCL30167DR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC LED REG BOOST CTLR 10SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.319 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 8.8V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 20V |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | AC DC Offline Switcher |
| Topology: | Step-Up (Boost) |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Frequency: | - |
| Dimming: | Triac |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Step-Up (Boost) Triac Dimming |
| Current - Output / Channel: | - |
| Applications: | Lighting |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCL30167DR2G, use the request quote form to request NCL30167DR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCL30167DR2G.The price and lead time for NCL30167DR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCL30167DR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
