NCL30001LEDGEVB
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCL30001LEDGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCL30001LEDGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCL30001LEDGEVB |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | BOARD EVAL 80W 1A FOR LED DVR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $175.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 90 ~ 265 VAC |
| Utilized IC / Part: | NCL30001 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Other Names: | NCL30001LEDGEVB-ND NCL30001LEDGEVBOS |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Dimmable |
| Detailed Description: | NCL30001 1, Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCL30001LEDGEVB, use the request quote form to request NCL30001LEDGEVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCL30001LEDGEVB.The price and lead time for NCL30001LEDGEVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCL30001LEDGEVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

